ZTE NKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 74-79 (22-14, 17-24, 23-20, 12-21)
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 150 néző

ZTE NKK: Nagy 25/9, Gáspár-Szalay 5, Böröndy 3/3, Licskai 8/3, Horváth 15, csere: Velkey 8/6, Orsó 10/6, edző: Gáll Tamás

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 10/6, Scekic 15/6, Theodoreán 12/6, Őri 3, Barber 12, csere: Rymarenko 18/6, Studer Z.-, Demirovic 7/3, Manare 2, edző: Zeljko Djokic

A 2015/2016-os bajnoki szezon utolsó mérkőzését játszottuk. A 7. helyért zajló páros csatában a Szekszárd volt az ellenfelünk. Az első mérkőzést nagy csatában a hazaiak nyerték.

Az első negyed elején remekül kezdtünk és a Nagy, valamint Licskai pontjaival 8-0-ra elhúztunk. A harmadik perc elején ébredtek a vendégek, de a lendületünk nem tört meg és a 6. percben már tíz ponttal vezettünk (14-4). A negyed végéig kitartott a jó szériánk és a jó védekezésünk mellé pontosan is dobtunk. A végén Velkey hintett egy hármat, amire Rymarenko egy közelivel válaszolt. Magabiztosan vezettünk (22-14).

A második negyed elején is uraltuk a játékot. A játékosok jól segítették egymást a védekezésben és rendre labdákat szereztünk, amikből pontokat dobtunk. A 3. perc elején Böröndy hármasával már 11 ponttal vezettünk (30-19). A negyed második felében megtorpantunk és ezt a vendégek kihasználták. A félidő hajrájára kiegyenlítettek (32-32), sőt Rymarenko büntetőivel a vezetést is megszerezték. Az utolsó percben Nagy Dóra három büntetővel egyenlített, majd Rymarenko egy duplával válaszolt. A vezetést mégis mi szereztük meg Orsó Viki remek távolijával (39-38).

A nagyszünet után felváltva vezettek a csapatok. A negyed feléig főleg nekünk kellett folyamatosan zárkóznunk, de sikerült nem elengedni ellenfelünket. A 28. percben Scekic büntetőivel, néggyel meglépett a vendégcsapat (51-55). Horváth Zsófi egymás után kétszer is remekül tempózott és így kiegyenlítettünk (55-55). A hajrában, hasonlóan az előző negyedhez Nagy Dóra büntetőivel szereztünk vezetést, amit Orsó Viki újabb hármasa fejelt meg, így négy pontos előnnyel várhattuk az utolsó negyedet (62-58).

A záró felvonás elején Nagy és Studer Á. váltott hárompontost, majd Velkey távolijával, öt ponttal vezettünk (68-63). A 33. perc elején Gáspár –Szalay Virág büntetőjével hatra nőtt a vezetésünk (69-63). A vendég időkérés eredményesnek bizonyult és a 36. percre kettőre zárkózott a Szekszárd. Orsó duplájával még visszavertük a vendégpróbálkozásokat. A 38. percben Demirov büntetőivel egy pontra olvad az előnyünk, de Nagy hármasával újra lőtávolon kívülre kerültünk (74-70). Két védelmi hibát követően Rymarenko és Studer Á. hármasaival már a vendégek vezettek (74-76). Az utolsó perc elején egy bírói ítélet következtében, miszerint Nagy nem hozta időben játékba a labdát a bedobáskor a vendégek támadhattak és Studer nem hibázott (74-78). A végén már nem tudtunk újítani és ez azt jelentette, hogy ez a mérkőzés volt az utolsó a szezonban.

Végig érezhető volt, hogy a lányok nyerni akarnak és meg szeretnék mutatni, hogy képesek a sikerre. Sajnos a végjátékban apró hibáinkat kihasználták a vendégek és megnyerték a páros csatát.

Gáll Tamás: -Remek mérkőzést játszottunk, melynek szoros végjátékában sajnos több labdát is eladtunk, az ellenfél pedig könyörtelenül kihasználta a lehetőséget.

Zeljko Djokics: -A csapatom megérett rá, hogy a rájátszásban, idegenben is nyerni tudjon. A szezon során minden szempontból most vagyunk a legjobb állapotban, az lenne a legjobb, ha most kezdődne a bajnokság. De szerintem hasonló a helyzet a ZTE­vel is, ez a csapat már nem az volt, amellyel az alapszakaszban találkoztunk.

Csapatunk a 8. helyen zárta a 2015/2016-os bajnokságot és csak bízni tudunk, hogy nyáron egy ütőképes csapat körvonalazódik majd a következő szezonra.